İnnovasiya xüsusiyyətli işlər
- Kiçik və orta biznes subyektləri üçün resurs səmərəli dairəvi istehsalın təşkili sahəsində təlimlərin təşkili. “Fövqəladə hallar və Həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi” kafedrasının müdiri: prof. Mustafayev İ.İ.
- Kompleks nanomodifikatorların alınması və onların betonun xassələrinin yaxşılaşdırılmasında tətbiqi. “İnşaat materiallarında nanotexnologiyalar” laboratoriyası üzrə layihə. Prof.Quvalov A.A.
- Torpaq bəndlərin yuxarı yamacının dağıdıcı təsirlərdən mühafizəsi və gövdəsində baş verən sızma proseslərinin tədqiqi. “Meliorasiya və su təsərrüfatı tikintisi” kafedrasının müdiri: dos. E.P.Paşayev.
- Membran (nanosüzülmə) üsulu ilə duzlu sulardan suvarma və texniki məqsədlər üçün şirinləşdirilmiş suyun alınma texnologiyasının işlənilməsi. “Mühəndis sistemləri və qurğularının tikintisi” kafedrasının müdiri: dos. Məmmədov N.Y.
- Suvarma və Drenaj Sisteminin Təkmilləşdirilməsinə Hazırlıq (PIDSD). Su təsərrüfatı və suyun ekologiyası ETL. Laboratoriya rəhbəri - k.t.ü.f.d E.R.Atababayev.
- Miniatur akkumlyatorlar yaratmaq. Metal və ərintilər fizikası ETL. Laboratoriya rəhbəri: dos.. f.-r.ü.f.d.H.İ.Hüseynov.

Innovative scientific works ready for application in production
Organization of trainings for small and medium-sized businesses in the organization of resource-efficient circular production. Head of the Department of Emergency Situations and Life Safety: prof. Mustafayev İ.İ.
Acquisition of complex nanomodifiers and their application in improving the properties of concrete. Laboratory project "Nanotechnologies in construction materials". Prof. Quvalov A.A.
Protection of the upper slope of earth dams from destructive influences and study of leakage processes occurring in the body. Head of the department "Amelioration and water economy construction": Assoc. E.P.Pashayev.
Development of technology for obtaining freshwater for irrigation and technical purposes from salt water by membrane (nanofiltration) method. Head of the Department "Construction of Engineering Systems and Facilities": Assoc. Mammadov N.Y.
Irrigation and Drainage System Improvement Preparation (PIDSD). Water Management and Water Ecology ETL. Head of the laboratory - PhD in Agriculture E.R. Atababayev.
Create miniature batteries. Metal and alloy physics ETL. Head of the laboratory: dos .. PhD in Physics and Mathematics H.I.Huseynov.