Universitetimiz Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Akkreditasiya Komissiyasının qərarına əsasən Nazirliyin 25 iyul 2008-ci il tarixli 957 nömrəli əmri ilə dövlət ali təhsil müəssisəsi kimi 4 il müddətinə akkreditə olunmuşdur.
Əziz abitituriyentlər Siz öz gələcəyinizi müəyyənləşdirərkən yəqin ki, hansı ixtisası seçməyinizi və bu ixtisaslardan hansı daha vacibdir kimi suallara cavab axtarırsınız. Doğrudan da seçəcəyiniz ixtisasın hansı daha vacibdir sualına cavab vermək üçün uzun-uzadı mübahisələr aparar və yekunda ciddi bir nəticəyə gələ bilmərik. Ancaq bir şeyi mübahisəsiz deyə bilərik ki, bütün bu işlərin həyata keçirilməsində memar və inşaatçıların görəcəyi işlər mühüm rol oynayır. Bu ixtisas sahibləri təkcə insanların rahatlığı üçün şərait yaratmayıb eyni zamanda onların əsrlərdən bəri gələn tarixlərinidə yaradırlar.Onların əməyinin nəticəsidir ki, biz böyük fəxrlə və çəkinmədən yaşadığımız torpaqların ən qədim sakinləri olduğumuzu dünyaya car çəkir və mənfur ermənilərə sübut edirik ki, buralar bizim tarixi əzəl torpaqlarımızdır.
Bizə belə gəlıir ki, xalqını sevən , onun gələcəyini düşünən, dunya sivlizasiyasında öz izini qoymaq istəyən hər bir şəxs universitetimizdəki ixtisasları seçməklə bu işə başlamış olar.
Əziz abituriyentlər Universitetimizə qəbul DİM tərəfindən onların müəyyənləşdirdiyi qaydalar əsasında həyata keçirilir. Yalnız memarlıq və dizayn ixtisaslarına qəbul digərlərindən fərqlənir. Belə ki, bu ixtisaslara test imtahanları ilə yanaşı qabiliyyət imtahanlarıda aparılır.

AzUAC is a university in our country that trains specialists in architecture and construction.
According to the decision of the Accreditation Commission of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, our university was accredited as a state higher education institution for 4 years by the order of the Ministry No. 957 dated July 25, 2008.
Dear entrants, When determining your future, you are probably looking for answers to questions such as which specialty to choose and which of these specialties is more important. Indeed, it takes a long debate to answer the question of which profession is more important, and in the end we can not come to a serious conclusion. However, we can say without a doubt that the work of architects and builders plays an important role in the implementation of all this work. The masters of this profession not only create conditions for the comfort of the people, but also create them in their centuries-old history.
It seems to us that anyone who loves his people, thinks about their future, and wants to make his mark on world civilization can start this work by choosing the specialties of our university.
Dear entrants, Admission to our University is carried out by the Ministry of Education in accordance with the rules established by them. Only admission to architectural and design specialties differs from others. Thus, in addition to test exams for these specialties, aptitude tests are conducted.