Keyfiyyətə Nəzarət Şurası
07 fevral 2022-ci il tarixində Azərbaycann Memarlıq və İnşaat Universitetin rektorunun 31/b-m saylı əmri ilə Tədris planlarının mütəmadi təhlili və əmək bazarının tələblərinə uyğun yeni təkliflərin verilməsi, tədris-metodiki işin məzmunu, təkmilləşdirilməsi sahəsində tövsiyələrin verilməsinin həyata keçirilməsi, Ali təhsil səviyyəsi üzrə təhsilin Akkreditasiya Meyarları əsasında şöbələrin hesabatlarının formalaşmasına rəhbərlik edilməsi məqsədilə kollegial qurum olaraq Keyfiyyətə Nəzarət Şurası yaradılmışdır.
Rektorun 37/b-m saylı 08 fevral 2023-cü il tarxili əmri ilə Keyfiyyətə Nəzarət Şurasının tərkibinə dəyişikliklər olunmuş və maraqlı tərəflərin (işəgötürən, məzun və tələbə) cəlb olunması təmin olunmuşdur.
Keyfiyyətə Nəzarət Şurasının tərkibi:
1.    Tədris işləri üzrə prorektor, sədr- prof. Qasımov Akif  Fazil oğlu
2.    Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzinin müdir müavini, sədr müavini- dos. Ağayeva Könül Asəf qızı
3.    Memarlıq fakültəsinin dekanı, üzv- prof. Məmmədova  Zahidə Gülməmməd qızı
4.    İnşaat fakültəsinin dekanı, üzv- dos. Fərzəliyev Sahib Abduləli oğlu
5.    Su təsərrüfatı və mühəndis kommunikasiya sistemləri fakültəsinin dekanı, üzv- prof. Musayev Zakir Səməd oğlu
6.    Nəqliyyat fakültəsinin dekanı, üzv- dos. Yusifzadə Elçin Nazim oğlu
7.    Tikint-iqtisad fakültəsinin dekanı, üzv -dos. Qəribov Rahad Tanrıverdi oğlu
8.    Mexanika və İnformasiya Texnologiyaları fakültəsinin dekanı, üzv - dos. Məmmədov Sabir Baladin oğlu
9.    Magistratura Mərkəzinin direktoru, üzv- dos. Səmədov Rövşən Yaşar oğlu
10.     Tədris şöbəsinin müdiri, üzv- dos. Əliyeva Səlmi Saleh qızı
11.    Strateji planlaşdırma şöbəsinin müdiri, üzv - Məmmədzadə Qənirə Şahin qızı
12.    Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri, üzv- baş müəllim Aslanov Bayram Mirazim oğlu
13.    Proyapi Mühendislik ve Müşavirlik Bakı filialı idarə heyəti rəhbərinin müavini, üzv - Akif Aygen (işəgötürən)
14.    Era Research MMC-nin direktoru, üzv -  i.e.d., prof. Qasımov Elmir Azay oğlu (işəgötürən)
15.     Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi Aparatının Nəqliyyat və mühəndis təminatı şöbəsinin baş mütəxəssisi, böyük inspektoru, üzv-  Məmmədov İbrahim Yaqub oğlu (məzun)
16.    Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri, İnşaat fakultəsinin tələbəsi, üzv-  İsmayılzadə Tacir Şirvan oğlu (tələbə)

Quality Control Board
On February 7, 2022, by the order of Rector of Azerbaijan University of Architecture and Construction No. 31/b-m, Quality Control Council was established as a collegial unit for the purpose of regular analysis of study plans and providing new proposals in accordance with the requirements of the labor market, implementation of recommendations in the field of improving the content of teaching-methodical work, leading the formation of reports of departments based on the Accreditation Criteria of higher education.
By the Rector's order No. 37/b-m dated February 8, 2023, the membership of the Quality Control Council was changed and the involvement of interested parties (employer, graduate and student) was ensured.
The membership of the Quality Control Council:
1. Vice-rector for educational affairs, chairman - prof. Gasimov Akif Fazil
2. Deputy director of the Quality Control Center, deputy chairman - assoc. prof. Aghayeva Konul Asaf
3. Dean of the Faculty of Architecture, member - prof. Mammadova Zahida Gulmammad
4. Dean of the Faculty of Construction, member - assoc. prof. Farzaliyev Sahib Abdulali
5. Dean of the Faculty of Water Management and Engineering Communication Systems, member - prof. Musayev Zakir Samad
6. Dean of the Faculty of Transport, member - assoc. prof. Yusifzade Elchin Nazim
7. Dean of the Faculty of Construction and Economics, member - assoc. prof. Aslanova Turan Tofig
8. Dean of the Faculty of Mechanics and Information Technologies, member - assoc. prof. Mammadov Sabir Baladin
9. Director of the Master's Center, member - assoc. prof. Samadov Rovshan Yashar
10. Head of the teaching department, member - assoc. prof.  Aliyeva Salmi Saleh
11. Head of strategic planning department, member - Mammadzade Ganira Sahin
12. Chairman of the Student Trade Union Committee, member - Rafili Shahmar Firgat
13. Deputy head of the management board of Proyapi Engineering and Consulting Baku branch, member - Akif Aygen (employer)
14. Director of Era Research LLC, member - prof. Gasimov Elmir Azay (employer)
15. Advisor of the State Urban Planning and Architecture Committee of the Republic of Azerbaijan, Urban Planning Control Department, member - Mammadov Ibrahim Yagub (graduated)
16. Chairman of the Student Youth Organization, student of the Faculty of Construction, member - Ismayilzade Tajir Shirvan (student)