AzMİU-da 2024-cü il üzrə diferensial əməkhaqqı sisteminin nəticələri açıqlanıb
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU) 2024-cü il üzrə diferensial əməkhaqqı sisteminin nəticələri açıqlanıb.
Universitetin Strateji planlaşdırma şöbəsi Keyfiyyət təminatı və monitorinq mərkəzi ilə birgə müəllimlərin obyektiv və şəffaf meyarlar əsasında qiymətləndirilməsini həyata keçirib. Qiymətləndirmə iki kateqoriya (A və B)  üzrə aparılıb. Pedaqoji heyətin xidməti fəaliyyəti komissiya tərəfindən elm və tədris istiqamətləri üzrə qiymətləndirilib.
Daxili qiymətləndirməyə bu il 37 müəllim qoşulub. Onlardan 26 müəllim qalib olub. A kateqoriyası üzrə qiymətləndirilən müəllimlərin əməkhaqqına 300 manat, B kateqoriyası üzrə qiymətləndirilən müəllimlərin əməkhaqlarına isə 200 manat əlavə olunub.
Ötən illə müqayisədə diferensial əməkhaqqı sisteminə akademik heyətin müraciəti bu il daha yüksək olub.
Məlumat üçün qeyd edək ki, sistemin tətbiqində əsas məqsəd akademik heyətin əməkhaqlarını diferensiallaşdırmaqla onların elmi-pedaqoji fəaliyyətini universitetin inkişaf hədəfləri istiqamətində stimullaşdırmaqdır.

Results of the Salary Differentials System for the Year 2024 Announced at AzUAC
Results of the salary differentials system for the year 2024 have been announced at the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC).
The University’s Strategic Planning Department, together with the Quality Assurance and Monitoring Center, has implemented the objective and transparent evaluation of teachers based on specific criteria. Evaluation was conducted in two categories (A and B). The pedagogical staff’s service activities were evaluated by the commission in the direction of science and teaching.
This year, 37 teachers joined the internal evaluation process. Of these, 26 teachers were successful. Teachers evaluated in category A received an additional 300 manats to their salaries, while teachers evaluated in category B received an additional 200 manats.
Compared to last year, the academic staff’s application of the differential salary system has been higher this year.
It should be noted that the main purpose of implementing the system is to stimulate the scientific and pedagogical activities of the academic staff in the direction of the university’s development goals through differentiation of their salaries.