“Baku City Residences” tərəfindən Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin tələbələrinə təqaüd ayrılacaq
“Baku City Residences”in icraçı direktoru Ramil Məhərrəmovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU) olub.
Qonaqları qəbul edən AzMİU-nun rektoru professor Gülçöhrə Məmmədova universitet haqqında ətraflı məlumat verib. Texniki profilli ali təhsil müəssisələrinin istehsalat müəssisələri ilə əlaqələrinin önəminə diqqət çəkən rektor Gülçöhrə Məmmədova “Baku City Residences”lə AzMİU arasında bir sıra istiqamət üzrə əməkdaşlığın mümkün olduğunu bildirib.
Professor Gülçöhrə Məmmədova qeyd edib ki, AzMİU-da mühəndislik, memarlıq və dizayn ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələrin şirkət tərəfindən reallaşdırılan böyükmiqyaslı layihələrə cəlb edilməsi onların praktik biliklərə yiyələnməsi üçün müstəsna imkanlar yarada bilər.
AzMİU ilə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını deyən Ramil Məhərrəmov “Baku City Residences” şirkətinin fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi layihələr haqqında geniş məlumat verib. Qonaq qeyd edib ki, AzMİU alimlərinin inşaat sektoru ilə bağlı elmi tədqiqatları “Baku City Residences” üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir və şirkət mühəndis kadrların yetişdirilməsi işində universitetlə müxtəlif formalarda əməkdaşlıq etmək niyyətindədir.
Görüş zamanı nümayəndə heyətinin də iştirakı ilə iki qurum arasında əməkdaşlıq imkanları, əlaqələrin gücləndirilməsi üçün vacib olan amillər, xüsusilə təhsil, elm və istehsalat üçbucağının yaradılması, davamlı, həmçinin səmərəli əməkdaşlığın təmin edilməsi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
Sonda AzMİU ilə “Baku City Residences” şirkəti arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb. Memorandumda əməkdaşlığın bir sıra istiqamətləri, o cümlədən AzMİU tələbələrinin “Baku City Residences” şirkətində təcrübəyə cəlb olunması, universitet məzunları üçün karyera imkanları, birgə konfrans və simpoziumların təşkili, təcrübə mübadiləsi məsələləri əks olunub.
Qeyd edək ki, “Baku City Residences” və Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti arasında imzalanan memorandumun əsas məqsədi memarlıq, şəhərsalma sektorunun inkişafında peşəkar kadrların yetişdirilməsinə töhfə verməkdir.
Əməkdaşlıq çərçivəsində “Baku City Residences” Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində təhsil alan bir qrup tələbəyə fərdi təqaüd ayıracaq. Öncədən müəyyən olunmuş kriteriyalar əsasında seçilən tələbələrə “Baku City Residences”in müxtəlif departamentlərində çalışmaq imkanı yaradılacaq.

“Baku City Residences” will Provide Scholarships to Students of Azerbaijan University of Architecture and Construction
The delegation led by Ramil Maharramov, the Executive Director of “Baku City Residences” visited the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC).
Professor Gulchohra Mammadova, the rector of AzUAC welcomed the guests and provided detailed information about the university. Rector Gulchohra Mammadova, emphasized the significance of relationships between higher education institutions with a technical profile and industrial enterprises, and stated that cooperation between “Baku City Residences” and AzUAC was possible in many directions.
Professor Gulchohra Mammadova pointed out that the involvement of students of engineering, architecture and design specialties of AzUAC in large-scale projects implemented by the company can create excellent opportunities to acquire practical knowledge.
Declaring their interest in cooperation with AzUAC, Ramil Maharramov provided detailed information about the activities of “Baku City Residences” Company, as well as the projects implemented. The guest noted that the scientific research of AzUAC scientists regarding the construction sector are of great importance for “Baku City Residences” and the company intends to cooperate with the university in various ways in training of engineering personnel.
During the meeting, with the participation of the delegation, opportunities for cooperation between the two institutions, important factors for strengthening relations, especially the creation of the triangle of education, science and production, as well as the provision of long-term and fruitful cooperation were discussed.
It should be noted that the main purpose of the memorandum signed between “Baku City Residences” and Azerbaijan University of Architecture and Construction is to contribute to training of professional personnel for the development of architecture and urban planning sector.
Within the framework of cooperation, “Baku City Residences” will allocate individual scholarships to a group of students studying at the Azerbaijan University of Architecture and Construction. Students selected on the basis of predetermined criteria will be given the opportunity to work in various departments of “Baku City Residences”.