"Liderin gücü onun ətrafındakılara təsir gücüylə ölçülür" - Tələbələrimizə "Liderlik və İctimai Nitq" mövzusunda seminar keçirilib
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşkilatçılığı ilə "100MİN" proqramı çərçivəsində təlimçi Bəhman Qüdsi ilə görüş keçirilib.
Görüşdə "Liderlik və İctimai Nitq" mövzusu ətrafında danışan B.Qüdsi tələbələrə liderliyin nəzəriyyələri, xüsusiyyətləri, bu xüsusiyyətləri inkişaf etdirən metodlar və liderliyin güc resursları haqqında ətraflı məlumat verib. O vurğulayıb ki, liderin gücü onun ətrafındakılara, komandadakı insanların davranışlarına təsir gücüylə ölçülür.
Həmçinin ictimai nitq məharətinin cəmiyyətin bütün sahələrində hər bir şəxs üçün vacib amil olduğunu vurğulayan təlimçi, seminarda ictimai nitqin prinsipləri, natiqlik bacarıqları, söz ehtiyatının artırılması yolları, özünüifadə problemi və həll yolları ilə bağlı məlumat verib.

Power of a Leader is Measured by Their Influence on Those Around Them - Seminar on Leadership and Public Speaking Held for Our Students
A meeting with the trainer Bahman Gudsi as part of the “100MİN” (“100Thousand”) program organized by the Student Youth Organization (SYO) was held at theAzerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC).
During the meeting, Bahman Gudsi spoke about the theories of leadership, its characteristics, methods for developing these characteristics, and the power resources of leadership to the students, focusing on the topic of “Leadership and Public Speaking”. He emphasized that the power of a leader is measured by their influence on those around them, and the behaviors of people in the team.
Furthermore, emphasizing the importance of public speaking skills for every individual in all areas of society,the trainer provided information on the principles of public speaking, public speaking skills, ways to increase vocabulary, self-expression issues, and solutions during the seminar.