AzMİU keyfiyyət təminatı istiqamətində İTU və Ege Universiteti ilə əməkdaşlıq edəcək
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) Keyfiyyət təminatı və monitorinq mərkəzinin müdiri dosent Könül Ağayeva 1-15 Oktyabr 2023-cü il tarixində Orhun proqramı çərçivəsində Türkiyənin Ege Universitetində ezamiyyətdə olub.
Bu müddət ərzində o, dərs prosesində nəzərdə tutulmuş proqram əsasında aktiv iştirak etməklə yanaşı, İstanbul Teknik Universitetinin və Ege Universitetinin Keyfiyyət təminatı koordinatorları ilə görüşüb, oradakı proseslərlə yaxından tanış olub.
Görüşlər zamanı Könül Ağayeva AzMİU-nun Keyfiyyət təminatı və monitorinq mərkəzinin fəaliyyəti ilə bağlı ətraflı məlumat verib, həmçinin İTU və Ege Universitetinin təcrübəsini öyrənib və fikir mübadiləsi aparılıb.
Səfər çərçivəsində Ege Universiteti ilə Marketinq ixtisası üzrə ikili diplom müqaviləsi məsələsi də müzakirə olunub. Müzakirələr nəticəsində AzMİU və Ege Universiteti arasında Marketinq ixtisası üzrə magistr səviyyəsində ikili diplom müqaviləsi prosesinin başladılması barədə universitetin rəhbərliyi ilə ilkin razılıq əldə olunub.

AzUAC will Сooperate with ITU and Ege University in the Direction of Quality Assurance
Associate Professor Konul Aghayeva, the head of the Quality Assurance and Monitoring Center of the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC), was on a business trip to Ege University of Turkey within the framework of the Orhun Exchange Program between October 1-15, 2023.
During that period, in addition to taking an active part in the instruction process according to the planned program, she met with the Quality Assurance Coordinators of Istanbul Technical University and Ege University and became familiar with the processes there.
During the meetings, Konul Aghayeva gave detailed information about the activities of the Quality Assurance and Monitoring Center of AzUAC, as well as learned the experience of ITU and Ege University, and exchanged opinions.
Within the framework of the visit, the issue of the Double Diploma Agreement with Ege University on the specialty of Marketing was also discussed. As a result of the discussions, a preliminary agreement was reached with the management of the university on the initiation of the process of a Double Diploma Agreement at the Master’s level in the field of Marketing between AzUAC and Ege University.