Beynəlxalq reytinqlərdəki mövqeyini yüksəltmək AzMİU-nun strateji hədəflərindəndir – “QS Quacquarelli Symonds” nümayəndələri universitet əməkdaşları üçün seminar keçiriblər
Dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan “QS Quacquarelli Symonds” nümayəndələri Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin əməkdaşları üçün seminar keçiriblər. Seminarda “QS Quacquarelli Symonds” beynəlxalq reytinq agentliyinin məsləhət komandasının üzvlərində layihə koordinatoru Dara Bukhtoyarova, baş məsləhətçi Habib Fardoun, böyük məsləhətçi Zaeem Siddiqui və məsləhətçi Nilly Castano iştirak ediblər.
AzMİU-nun Strateji Planlaşdırma şöbəsinin müdiri Qənirə Məmmədzadə çıxış edərək qonaqları universitet əməkdaşlarına təqdim edib və seminarın mövzusu, əhəmiyyəti haqqında məlumat verib.
Rektor professor Gülçöhrə Məmmədova çıxış edərək qonaqları salamlayıb və AzMİU-nun strateji hədəflərindən, bu hədəflərin içərisində inpakt faktorlu jurnallar, yerli və beynəlxalq reytinq təşkilatları, o cümlədən “QS Quacquarelli Symonds” agentliyi ilə əməkdaşlıq layihələrindən danışıb. Rektor qeyd edib ki, AzMİU-nun strateji hədəfi daha modern ali təhsil müəssisəsinə çevrilmək və inkişaf göstəricisi olan beynəlxalq reytinq cədvəllərindəki yerini daha da irəlilətməkdir.
Professor Gülçöhrə Məmmədova müxtəlif kateqoriyalar üzrə QS reytinq nəticələrinin AzMİU üçün əhəmiyyətindən bəhs edib, təlim iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
Təlimdə QS Reytinq Agentliyinin nümayəndələri tərəfindən Agentliyin fəaliyyətinə və “QS Subject Ranking” kateqoriyasına dair geniş məlumat verilib, eləcə də müvafiq kateqoriya üzrə göstəricilər əsasında AzMİU-nun mövcud vəziyyəti müqayisəli təhlil edilib.

Improving its position in international rankings is one of the strategic goals of AUAC – the representatives of “QS Quacquarelli Symonds” held a seminar for university employees
Representatives of QS Quacquarelli Symonds, one of the most prestigious rating organizations in the world, held a seminar for employees of Azerbaijan Architecture and Construction University. Dara Bukhtoyarova, the project coordinator, Habib Fardoun, the senior consultant, Zaeem Siddiqui, the senior consultant and Nilly Castano, the consultant, participated in the seminar as members of the consulting team of the international rating agency QS Quacquarelli Symonds.
Speaking at the seminar, Ganira Mammadzade, the head of the Strategic Planning Department of AUAC, introduced the guests to the university staff and gave information about the topic of the seminar and its importance.
Rector, Professor Gulchohra Mammadova made a speech and welcomed the guests and talked about the strategic goals of AUAC, the impact factor magazines, local and international rating organizations being among these goals, and including cooperation projects with “QS Quacquarelli Symonds” Agency. The Rector noted that the strategic goal of AUAC is to become a more modern higher education institution and further promote its position in the international rating tables, which are indicators of development.
Professor Gulchohra Mammadova talked about the importance of QS rating results in various categories for AUAC and wished success to the participants of the seminar.
The representatives of the QS Rating Agency provided extensive information on the activities of the Agency and the “QS Subject Ranking” category, as well as comparative analysis of the current situation of AUAC based on the indicators of the relevant category at the seminar.