Tələbələrimiz təhsillərini Ege və Bursa Uludağ universitetlərində davam etdirəcəklər
Orhun mübadilə proqramı çərçivəsində Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) memarlıq, dizayn, informasiya texnologiyaları və həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi ixtisaslarının bakalavriat və magistratura səviyyələrində təhsil alan 8 tələbəsi 2023/2024-cü tədris ilinin payız semestrində Türkiyənin Ege və Bursa Uludağ Universitetlərində təhsil alacaqlar.
Sözügedən proqram çərçivəsində, həmçinin AzMİU-nun 11 müəllimi Türkiyənin Ege Universitetində, Bursa Uludağ Universitetində, Kapadokya Universitetində, Alanya A.Keykubat Universitetində, Qırğızıstan-Türkiyə Manas Universitetində, Özbəkistanın Kokand Universitetində səfərdə olacaqlar. Müəllimlər bir və ya iki həftə müddətində dərs deyəcək və tədris prosesi ilə tanış olacaqlar.
Xatırladaq ki, Orhun mübadilə proqramı Türk Keneşi Türk Universitetlər Birliyinin təşəbbüsü ilə yaradılıb. Proqram üzv universitetlər arasında tələbə-müəllim mübadiləsinin həyata keçirilməsini, türk dünyası ölkələrinin ali təhsil müəssisələrinin inteqrasiyasını və əməkdaşlığını dəstəkləyir.

Students will continue their studies at Ege University and Uludag University of Bursa
Eight students of bachelor and master degrees majoring in architecture, design, information technologies and life safety of the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AUAC) will study at Ege and Bursa Uludagh Universities of Turkey in the fall semester of the 2023-2024 academic year within the framework of the Orhun Exchange Program.
Within the framework of the above-mentioned program, eleven teachers of AUAC will visit Ege University, Bursa Uludag University, Kapadokya University, Alanya Alaaddin Keykubat University of Turkey, Kyrgyz-Turkish Manas University, and Kokand University of Uzbekistan. Teachers will conduct lessons during one or two weeks and familiarize themselves with the teaching process of those universities.
It should be noted that the exchange program of Orhun was established by the initiative of the Turkic Council of Turkic Universities Union. The program supports student-teacher exchange between member universities, integration and cooperation of higher education institutions of Turkic countries.