“WORK4CE” layihəsi çərçivəsində Almaniyada keçirilən Pilot tədris həftəsində AzMİU-nun nümayəndələri iştirak ediblər
AzMİU-nun nümayəndələri Almaniyanın Dortmund Tədbiqi Elmlər Universitetinin təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün təşkil edilən Pilot tədris həftəsində iştirak ediblər.
“WORK4CE” layihəsi çərçivəsində 4-8 sentyabr tarixlərində həyata keçirilən Pilot tədris həftəsinə AzMİU-nun İctimaiyyətlə əlaqələr və marketinq mərkəzinin direktoru, İqtisadi nəzəriyyə və marketinq kafedrasının müəllimi İsa Muradov, Fövqəladə hallar və həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi kafedrasının dosenti Famil Hümbətov, İqtisadi nəzəriyyə və marketinq kafedrasının müəllimi Kənan Həsənov və tələbələr qatılıblar.
AzMİU müəllimləri “M06 – Safework Places” və “M09 – Developing Digital Business Ecosystem” modulları üzrə tələbələrə mühazirə oxuyublar.
AzMİU-nun tələbələri isə keçirilən dərslər üzrə digər universitet tələbələri ilə birgə qrup işləri yerinə yetiriblər. 5 gün davam edən dərs həftəsində layihənin digər beynəlxalq iştirakçıları da çıxış ediblər. Layihə haqqında fikir mübadiləsi aparılıb, iştirakçılar qarşısında qoyulan öhdəliklər və gələcək zəruri addımlar müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, Pilot tədris həftəsi layihəsinin 1 həftəsi ənənəvi, 1 həftəsi isə onlayn formada keçirilib. Avropa Birliyi (AB) tərəfindən maliyyələşdirilən “WORK4CE” layihəsinə üzv olan ölkələr: Almaniya, Belçika, İspaniya, Ukrayna və Azərbaycandır. Layihənin məqsədi mühazirəçilərin, sahə mütəxəssislərinin və peşə assosiasiyaları üzvlərinin uğurlu birgə istehsal yanaşmasının tətbiqi sayəsində rəqəmsal transformasiyanın idarə olunması üçün yeni iş ilə əlaqəli imkanları inkişaf etdirməkdir.

Representatives of AzUAC Participated in the Pilot Training Week Within the Framework of WORK4CE Project Held in Germany
The representatives of AzUAC participated in the Pilot Training Week organized by Technical University of Dortmund in Germany.
The Pilot Training Week took place from September 4th to 8th, attended by the director of the Center for Public relations and Marketing IsaMuradov and lecturer at the department of Economic Theory and Marketing; Famil Humbatov, Associate Professor at the department of Emergency Situations and Life Safety; Kenan Huseynov, lecturer at the Department of Economic Theory and Marketing, along with the students.
AzUAC lecturers delivered lectures to students on the "M06 – Safework Places" and "M09 – Developing Digital Business Ecosystem" modules.
AzUAC students also collaborated on group assignments with students from other universities based on the lessons taught. Throughout the five-day course other international participants of the project also delivered presentations. There was an exchange of ideas about the project and participants discussed the responsibilities placed before them and future necessary steps.
It is worth noting that one week of the Pilot Training Week project was conducted traditionally, while the other week was held online. The countries participating in the WORK4CE project financed by the European Union (EU) are Germany, Belgium, Spain, Ukraine and Azerbaijan. The aim of the project is to develop new job-related opportunities through the successful joint production approach of lecturers, industry experts and professional associations, thus managing digital transformation.