Əməkdaşlarımız “Startup School” layihəsinin ilk məzunları arasında
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) əməkdaşları “Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School” layihəsinin ilk Məzun günündə iştirak ediblər.
Məzun gününün rəsmi açılışında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, Özmən Sahibkarlıq Mərkəzinin direktoru Mehmet Serkan Tosun və “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva çıxış ediblər.
Çıxışçılar layihə barədə ətraflı məlumat veriblər, müsabiqəyə təqdim edilmiş startapların uğurlu olduğunu qeyd ediblər.
AzMİU-nun əməkdaşları da həmin layihədə “KEEP UP” startap ideyası ilə təmsil olunublar. İdeyanın müəllifləri, universitetimizin əməkdaşları - Qənirə Məmmədzadə,  Lalə Əzimova, Tükəzban Həsənova, Xanlar Qəniyev və Nəsibə Əmirbəyovadır.
Mərasimdə müsabiqəyə təqdim olunmuş və sonuncu mərhələyə qədər gəlib çıxmış layihələrin müəllifləri öz startapları barədə təqdimatlar ediblər. Bu təqdimatlar əsasında münsiflər heyəti qalibləri müəyyən edib və onlar müxtəlif nominasiyalarda qalib elan olunublar.
Xatırladaq ki, “Startup School” layihəsi Azərbaycanda startap ekosisteminin inkişafına dəstək vermək, yerli startapçıların qlobal tendensiyalara inteqrasiyasını sürətləndirmək, innovasiyaları inkişaf etdirmək üçün gənc startapçıları nəzəri və təcrübi biliklərlə təmin etmək, daha çox gəncin ideyalarını reallığa çevirmək, gənclərə innovativ sahibkarlıq ruhunu və mədəniyyətini aşılamaq, startapların yerli və xarici investorların diqqətinə çatdırılmasına yardım etmək və beləliklə, kiçik və orta biznesin böyüməsini stimullaşdırmaq məqsədilə təsis olunub.

Our Colleagues are Among the First Graduates of "Startup School" Project
Colleagues from the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC) participated in the Graduation day of the "Startup School" project organized by the "Enterprise Azerbaijan" portal.
At the official opening of the Graduation day, the Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) Vusal Gasimli, the director of the Own Business Center Mehmet Serkan Tosun and the head of the "Enterprise Azerbaijan" portal Matanat Musayeva delivered speeches.
The speakers provided detailed information about the project and noted the success of the startups presented in the competition.
AzUAC colleagues also represented the "KEEP UP" startup idea in the project. The authors of the ideawere the representatives of our university - Ganira Mammadzade, Khanlar Ganiyev, Lala Azimova, Tukhzeban Hasanova and Nasiba Amirbayova.
During the ceremony, the authors of the projects who reached the final stage presented their startups. Based on these presentations, the jury identified the winners and they were announced in various categories.
It is worth noting that the "Startup School" project was established to support the development of the startup ecosystem in Azerbaijan, accelerate the integration of local startups into global trends, provide young entrepreneurs with theoretical and practical knowledge to develop innovations, turn more young people's ideas into reality, instill an entrepreneurial spirit and culture of innovation among youth, help startups attract local and foreign investors and thus stimulate the growth of small and medium-sized businesses.