"Startaplarda satış strategiyası" - Tələbələr üçün seminar keçirilib
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) İnnovativ Biznes İnkubator (İBİ) və Yeni Klubun təşkilatçılığı ilə "Startaplarda satış strategiyası" mövzusunda seminar keçirilib. Görüşdə Strateji planlaşdırma şöbəsinin müdiri Qənirə Məmmədzadə, İBİ-nin rəhbəri Nəsibə Əmirbəyova, Yeni Klubun rəhbəri Nesin Hüseynova və universitetin müxtəlif kurs tələbələri iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan N.Əmirbəyova tələbələrə keçiriləcək seminarın mahiyyəti barədə məlumat verib.
TOT (Təlimçilər üçün Təlim) layihəsinin moderator, təlimçi, həmçinin “Soliton Group”un 86 filialının satış rəhbəri olan Natiq Rəcəbov iştirak tələbələrə satış, əmək bazarı və startaplarda satışın əhəmiyyəti haqqında məlumatlar verib.
Daha sonra vörkşop keçirilib və tələbələr komanda şəklində bölünərək, startap ideyası və biznes plan qurublar.

Sales Strategy in Startups - Seminar Held for Students
A seminar on “Sales Strategy in Startups” was held for students, organized by the Innovative Business Incubator (IBI) and the New Club of Azerbaijan University of Architecture and Construction University (AzUAC). The event was attended by Ganira Mammadzadeh, Director of the Strategic Planning Department, Nasiba Amirbayova, Head of IBI, Nesin Huseynova, Head of the New Club, and students of the university from different years of their studies.
N. Amirbayova opened the event with introductory remarks, providing information to the students about the nature of the seminar.
Natig Rajabov, moderator of the TOT (Training for Trainers) project, trainer, and Sales Director of 86 branches of the “Soliton Group,” delivered insights to the students about sales, labor markets, and the importance of sales in startups.
Following this, a workshop was conducted, and students were divided into teams to develop startup ideas and business plans.