Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzi  “Tədris prosesində müasir metodika  və texnologiyaların tətbiq olunması” adlı silsilə seminarlarını yekunlaşdırıb [29.04.2022]
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə fakültələr üzrə keçirilən silsilə seminarlar yekunlaşıb.
Tədrisin keyfiyyətini artırmaq üçün dərs prosesində müasir metod və üsullar, yeni  yanaşmalar, onların düzgün tətbiqi istiqamətində müəllimləri maarifləndirmək, eyni zamanda müəllimlər tərəfindən təcrübə mübadiləsini təmin etmək məqsədi ilə təşkil olunan seminarlar Universitetin Memarlıq, İnşaat, Tikinti-iqtisad, Mexanika və informasiya texnologiyaları fakültələrində keçirilib.
“Tədris prosesində müasir metodika və texnologiyaların tətbiq olunması” mövzusunda olan seminarlarda Fövqəladə hallar və həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi, Materialşünaslıq, Texnoloji maşın və avadanlıqlar, İqtisadi nəzəriyyə və marketinq, Sənayenin təşkili və idarə olunması kafedralarında keçirilən görüşlərdə Nəsibə Əmirbəyova, Kənan Həsənov, Xanlar Qəniyev, İsa Muradov, Günel İmanquliyeva, Ramin Əkbərov hazırladıqları təqdimatlarda dərsin  maraqlı, keyfiyyətli təqdim olunması, tələbələr tərəfindən daha tez mənimsənilməsi üçün tətbiq etdikləri yeni metodikadan danışıb, öz təcrübələrini bölüşüblər.

Quality Control Center Concludes Series of Seminars on “Application of Modern Methodologies and Technologies in the Teaching Process”
The series of seminars organized by the Quality Control Center of the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC) across faculties has come to an end.
The seminars, aimed at enhancing the quality of education by educating teachers on the proper application of modern methods and techniques in the teaching process, as well as facilitating the exchange of experiences among teachers, were held at the faculties of Architecture, Construction, Construction Economics, Mechanical and Information Technologies.
In the seminars on the topic of “Application of Modern Methodologies and Technologies in the Teaching Process,” discussions were held in the departments of Emergency Situations and Life Safety, Materials Science, Technological Machinery and Equipment, Economic Theory and Marketing, and Industrial Organization and Management. Speakers such as Nasiba Amirbayova, Kanan Hasanov, Khanlar Ganiyev, Isa Muradov, GunelImanguliyeva, and Ramin Akbarov talked about the importance of delivering interesting and high-quality lectures, with the application of new methodologies for quicker assimilation by students, and shared their own experiences.