Sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid tələbələrin nəzərinə!
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2021-ci il 4 may tarixli 129 nömrəli qərarı ilə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 13 aprel tarixli 138 nömrəli qərarına dəyişiklik edilmiş və Azərbaycan Respublikasının təhsil müəssisələrində normativ təhsil müddətində ödənişli əsaslarla əyani təhsil alan və sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrin 2020/2021-ci tədris ilinin yaz semestri üçün təhsil haqqı xərclərinin dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına ödənilməsi nəzərdə tutulub.
Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi e-telebe.edu.az elektron portalı vasitəsi ilə sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrin təhsil haqqı xərclərinin dövlət tərəfindən ödənilməsinə dair müraciətlərin qəbulunu 19 may 2021-ci il tarixindən aktivləşdirir.
2020/2021-ci tədris ilinin payız semestri üçün təhsil haqqı xərcləri dövlət tərəfindən ödənilməsi həyata keçirilən tələbələrin 2020/2021-ci tədris ilinin yaz semestri üçün təhsil haqqı xərclərinin dövlət tərəfindən ödənilməsi ilə bağlı e-telebe.edu.az elektron portalına müraciət etmələri tələb olunmur. Həmin tələbələrin payız semestrində olan müraciətləri əsasında müvafiq statusları elektron informasiya sistemi tərəfindən avtomatik rejimdə yoxlanılacaq, müvafiq hüququ olan tələbələr üçün təhsil haqqı xərcləri təhsil müəssisələrinə ödəniləcək və bu barədə tələbələrə sms məlumat göndəriləcək.
Sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olmasına baxmayaraq sistemə müraciət etməyən və ya bu statusu yeni əldə edən tələbələr 2020/2021-ci tədris ilinin yaz semestri üçün təhsil haqqı xərclərinin dövlət tərəfindən ödənilməsi ilə bağlı e-telebe.edu.az elektron portalına mütləq qaydada müraciət etməlidirlər.
Müraciətlərin qəbulu iyun ayının 7-dək aktiv olacaqdır.
Müraciətlə bağlı texniki problem yaranarsa e-telebe.edu.az portalında yaradılmış Texniki Dəstək xidmətinə, əlavə sualınız olarsa fakültənizə müraciət edə bilərsiniz.
Qeyd: Qərar qiyabi, təkrar ali və normativ müddətdən yuxarı kurslarda təhsil alanlara şamil edilmir.

Attention to Students Belonging to Socially Vulnerable Groups!
By the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 129 dated May 4, 2021, amendments were made to the decision No. 138 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated April 13, 2020, and it is envisaged to cover the tuition fees for the summer semester of the academic year 2020-2021 for students who are members of families belonging to socially vulnerable groups and who receive normative education on a paid basis from the state budget.
The Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan will activate the acceptance of applications for the payment of tuition fees by the state for students who are members of families belonging to socially vulnerable groups through the e-telebe.edu.azelectronic portal from May 19, 2021.
Students who have already had their tuition fees covered by the state for the fall semester of the academic year 2020-2021 are not required to apply to the e-telebe.edu.az electronic portal for the payment of tuition fees for the summer semester of the same academic year. Based on their applications for the fall semester, their respective statuses will be automatically checked by the electronic information system, and tuition fees will be paid to educational institutions for eligible students, who will receive SMS notifications about this.
Despite being members of families belonging to socially vulnerable groups, students who do not apply to the system or who have recently acquired this status must apply to the e-telebe.edu.az electronic portal for the payment of tuition fees for the summer semester of the academic year 2020-2021 by all means.
The acceptance of applications will be active until June 7.
If you encounter technical problems regarding applications, you can contact the Technical Support service created on the e-telebe.edu.az portal, or if you have additional questions, you can contact your faculty.
Note: The decision does not include students enrolled in higher and normative courses beyond the prescribed period.