Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) qoşulduğu Avropa Birliyinin Erasmus+KA2 İTACA - “Azərbaycanda ekoloji fövqəladə vəziyyəti qarşılamaq üçün 3-cü dövr təkmilləşdirilmiş təhsil kursunu dəstəkləyən İnnovativ Tədris Mərkəzi (ITACA)” adlı layihəsi çərçivəsində tərəfdaşların növbəti görüşü keçirilib. Görüşdə AzMİU-dan Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri, layihənin meneceri Fərhad Əliyev iştirak edib.
Qarşılıqlı müzakirələr şəraitində keçən görüşdə layihə çərçivəsində qurulacaq laboratoriyaya avadanlıqların alınması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Layihənin koordinatoru olan İtaliyanın Sapienza Universitetinin qərarı ilə AzMİU-nun layihənin regional koordinatoru seçildiyi elan olunub.

AzUAC Selected as Regional Coordinator for ITACA Project of the European Union
The next meeting of partners was held within the framework of the European Union Erasmus+KA2 ITACA -"Innovative Teaching Center (ITACA) supporting the 3rd Enhanced Education Course to address the ecological emergency in Azerbaijan, to which the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC) joined. The meeting was attended by the head of the Foreign relations departmentthe and the project manager of AzUAC Farhad Aliyev.
During the meeting, held under the conditions of mutual discussions, an exchange of ideas took place regarding the procurement of equipment for the laboratory to be established within the framework of the project. It was announced that AzUAC has been selected as the regional coordinator of the project, following the decision of the the coordinator of the project Italy's Sapienza University.