Alimlərimiz Avropa Birliyinin beynəlxalq layihəsi üzrə müzakirələrdə iştirak edib
Avropa Birliyinin “Azərbaycanda ekoloji fövqəladə vəziyyəti qarşılamaq üçün 3-cü dövr təkmilləşdirilmiş təhsil kursunu dəstəkləyən İnnovativ Tədris Mərkəzi (ITACA)” adlı layihəsi çərçivəsində tərəfdaşların növbəti görüşü keçirilib.
ZOOM platformasında keçirilən görüşdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri Fərhad Əliyev, Ekologiya kafedrasının müdiri, professor Fəqan Əliyev və kafedranın əməkdaşı Seynurə İbrahimova iştirak edib. Görüşdə layihə ilə bağlı maliyyə və büdcə məsələləri, tədqiqat mövzuları, tədqiqat mövzusuna problemlərlə əlaqəli qısa giriş, iş planı, gözlənilən nəticələr, avadanlıq məsələləri və s. müzakirə edilib.
Məlumat üçün qeyd edək ki, İtaliyanın La Sapienza Universitetinin koordinatorluğu, bir sıra yerli və xarici universitetlərin tərəfdaşlığı ilə gerçəkləşən ITACA layihəsi 2019-cu ildən start götürüb. Xəzər dənizinin neft çıxarılan regionlarında durğun suların toplandığı və reabilatasiyası ilə məşğul olan yeni nəsil 3-cü dərəcə xüsusi ixtisaslaşmış magistr kadrlarının hazırlanması təhsilinin təşkilinə həsr edilib.

Our Scholars Participated in Discussions Within the Framework of International Project supported by the European Union
A meeting of partners was held within the framework of the European Union's project titled "Innovative Teaching Center (ITACA) supporting the 3rd Enhanced Education Course to address the ecological emergency in Azerbaijan."
Head of the International relations department of the Azerbaijan University of Architecture and Construction Farhad Aliyev, Head of the Ecology department professor Fagan Aliyev and a staff member of the department Seynura İbrahimovaparticipated in the meeting conducted via Zoom platform. During the meeting discussions were held on financial and budgetary matters related to the project, research topics, a brief introduction to the research topic, work plan, expected outcomes, equipment issues and so on.
For your information, the ITACA project coordinated by Sapienza University in Italy and implemented in partnership with several local and international universities began in 2019. It is dedicated to organizing education for the preparation of a new generation of specialized master degree graduates who are engaged in the collection and rehabilitation of stagnant water in the oil-extracting regions of the Caspian Sea.