“Azərbaycan universitetlərində keyfiyyətə nəzarət mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi EQAC” layihəsi çərçivəsində növbəti təlim
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMIU) müəllimlər üçün “Azərbaycan universitetlərində keyfiyyətə nəzarət mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi EQAC” layihəsi çərçivəsində silsilə tədbirlərindən biri keçirilib.
“Tələbə yönümlü təhsil”, “Avropa təhsil məkanında AST standartları”, “Mənimsəmə nəticələri və kompetensiyalar”, “Tədris və qiymətləndirmə” adlı sessiyalar zamanı AzMİU əməkdaşlarının fərdi tədris metodları tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb.  Tədbiri AzMİU-nun Strateji planlaşdırma şöbəsinin müdiri Türkan Əliyeva aparıb.

Next Training Session Within the Framework of "Establishment and Development of Quality Assurance Centers at Azerbaijani Universities (EQAC)" Project
As a part of the "Establishment and Development of Quality Assurance Centers at Azerbaijani Universities (EQAC)" project, the next training session was held for instructors at Azerbaijan Architecture and Construction University (AzUAC).
During the sessions titled "Student-Centered Education," "ESG Standards in European Education Area," "Assessment of Learning Outcomes and Competencies," and "Teaching and Evaluation," individual teaching methodologies of AzUAC staff were presented to the participants. The event was conducted by Turkan Aliyeva, the Director of Strategic Planning at AzUAC.