AzMİU-da tədrisdə PBL metodu tətbiq olunacaq
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) Strateji inkişaf üzrə prorektoru Ülkər Səttarova universitetdə dərs deyən müəllimlər üçün “Problem-based learning (PBL)” metoduna həsr olunmuş seminar keçirib.  Seminarda müxtəlif kafedralardan 25-ə yaxın müəllim iştirak edib.
Ü.Səttarova təlimdən əvvəl qeyd edib ki,  seminarın əsas məqsədi müəllimlərin bu metodu yaxşı öyrənərək bir semestr ərzində öz fənnlərini həmin metodla tədris etmələrinə nail olmaqdır. Seminarda müəllimlərə PBL metodunun əyani tətbiqini əks etdirən video da nümayiş olunub. Ümumi təqdimatdan sonra yeni metodla bağlı suallar verilib, qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Məlumat üçün onu da qeyd edək ki, “Problem-based learning (PBL)” metodunu ən yaxşı tətbiq edən iki müəllim xaricə ezam olunacaq.

Problem-Based Learning (PBL) Method in Teaching will be Applied at AzUAC
Vice-Rector for Strategic Development of AzUAC, UlkarSattarova, conducted a seminar dedicated to the “Problem-based Learning (PBL)” method for teaching staff at the university. Nearly 25 teachers from various departments participated in the seminar.
Before the seminar, U. Sattarova noted that the main purpose of the seminar is to enable teachers to learn this method well so that they can teach their subjects using this method throughout a semester. During the seminar, a video showing the practical application of the PBL method was demonstrated to the teachers. After the general presentation, questions related to the new method were asked, and there was an exchange of mutual opinions.
It should be noted that two of the teachers who best applythe “Problem-Based Learning (PBL)” method will be sent abroad.