İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycana yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Sami Asem Abdullah Ğoşeh bu gün Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) rektoru, professor Gülçöhrə Məmmədova ilə görüşüb. Görüşdə universitetin Tədris işləi üzrə prorektoru Akif Qasımov, Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Nərgiz Abdullayeva,  Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri Fərhad Əliyev, Əcnəbi tələbələrin təhsili üzrə dekan Polad Sadıkov iştirak edib.
Səmimi şəraitdə keçən görüşdə iordaniyalı tələbələrin AzMİU-da təhsil almaları üçün müəyyən addımların atılması və bu tələbələrin diplomlarının öz ölkələrində tanınması məsələsi bir daha müzakirə olunub.  Səfir Sami Asem Abdullah Ğoşeh ötən ilin noyabrında universitetə ilk səfəri zamanı müzakirə olunan bu məsələ ilə bağlı İordaniyanın Təhsil Nazirliyində görüşlər keçirdiyini rektorun diqqətinə çatdırıb. Cənab Goşeh bildirib ki, onun ölkəsi diplomların tanınması məsələsinə müsbət yanaşır və bu istiqamətdə nazirlikdə artıq işlərə başlanılıb. İordaniyanın təhsil nazirinin məktubunu rektora təqdim edən səfir yaxın günlərdə ölkəsindən nümayəndə heyətinin  tanışlıq məqsədi ilə universitetə səfər edəcəyini bildirib. Səfir AzMİU ilə İordaniya universitetləri arasında əməkdaşlığın əhəmiyyətini qeyd edib, müvafiq ali təhsil müəssisələri ilə əlaqələrin daha da inkişafında maraqlı olduğunu bildirib.
Görüşdə həmçinin, tələbə-müəllim mübadiləsi, təqaüd və təcrübə proqramları, təlim və layihələr, “ikili diplom”ların verilməsi üzrə əməkdaşlıq ətrafında müzakirələr aparılıb.

Preliminary Measures for AzUAC Diploma Recognition in Jordan Underway
Sami Asem Abdullah Ghosheh, the newly appointed extraordinary and plenipotentiary ambassador of the Hashemite Kingdom of Jordan to Azerbaijan, met today with Gulchohra Mammadova, the rector of Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC). The meeting was attended by Akif Gasimov, Vice-Rector for Academic Affairs, Nargiz Abdullayeva, Vice-Rector for International Relations, Farhad Aliyev, Director of the International Relations Office, and Polad Sadikov, Dean of Foreign Students' Education.
During the cordial meeting, steps were discussed to facilitate Jordanian students' education at AzUAC and the recognition of their diplomas in their home country. Ambassador Sami Asem Abdullah Ghosheh informed the rector that discussions on this matter were held at the Ministry of Education of Jordan during his first visit to the university in November last year. Ambassador Ghosheh stated that his country approaches the recognition of diplomas positively and that work has already begun in this direction within the ministry. He presented a letter from the Jordanian Minister of Education to the rector and announced that a delegation from Jordan would soon visit the university for acquaintance purposes. The ambassador emphasized the importance of cooperation between AzUAC and Jordanian universities and expressed interest in further developing relations with relevant higher education institutions.
Additionally, discussions were held during the meeting regarding student-teacher exchanges, scholarship and internship programs, training and projects, and cooperation on issuing "double diplomas".