AzMİU kollektivi “Təbiət naminə birləş! Həyat naminə birləş!” layihəsi çərçivəsində “Gənclik” parkında 1000-dən çox ağac əkib
Noyabrın 11-də Heydər Əliyev Fondu tərəfindən Bakının Xətai rayonunda salınan yeni “Gənclik” parkında “Təbiət naminə birləş! Həyat naminə birləş!” layihəsi çərçivəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva aksiyaya gələrək iştirakçılarla birlikdə ağacəkmə iməcliyində yaxından iştirak edib. Aksiyada bütün ali təhsil müəssisələrinin, həmçinin, AzMİU-nun professor-müəllim və tələbə heyəti də iştirak ediblər.
Əvvəlcə ərazidə müvafiq iməclik aparılıb, ətraf müxtəlif tullantılardan təmizlənib. Ağacəkmə aksiyasında fəal iştirak edən AzMİU-nun müəllim və aktiv tələbələri tərəfindən 1000-dən çox ağac əkilib.

AzUAC Team Planted More Than 1000 Trees in the "Youth" Park Qithin the Framework of the Project "Unite for Nature’s Sake! Unite for Life!”
On November 11, a tree planting campaign was held in the new "Youth" park built by Heydar Aliyev Foundation in Khatai district of Baku within the "Unite for Nature’s sake! Unite for Life!” project.
The President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and the first lady Mehriban Aliyeva came to the action and took part in the tree planting ceremony with the participants. Professors and students of all higher education institutions, as well as AzUAC, took part in tree planting.
First of all, the area was cleaned from various types of waste. More than 1000 trees were planted by teachers and students of AzUAC, who actively participated in the tree planting campaign.
Various entertaining and musical programs and competitions were organized within the framework of the event.