WORK4CE- “XXI Əsrdə Sağlam və Təhlükəsiz İş Mühiti üçün Domenlərarası Kompetensiyalar”- Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century http://www.work4ce.com/
Layihənin müddəti: 2020-2023 (36 ay)
2020-2023-cü illərdə icra edilməsi nəzərdə tutulan layihənin koordinatoru Ukraynanın "Zaporoje Politexnik" Milli Universitetidir. Layihədə Ukrayna, Almaniya, Belçika, İspaniya və Azərbaycandan olan Universitetlər birgə fəaliyyət göstərəcək. Layihənin məqsədi Ali təhsil müəssisələri və sistemlərinin keyfiyyət, aktuallıq, əliçatanlıq bərabərliyi, planlaşdırma, çatdırılma, idarəetmə daxil olmaqla qarşısında duran problemlərin həlli üçün müvafiq Tərəfdaş ölkələrə dəstək verməkdir. WORK4CE layihəsi gənclərin məzun olduqdan sonra gələcək iş yerlərinə hazır olması üçün tədris mənbələrindən faydalı istifadənin stimullaşdırılmasını hədəfləyir. Layihə çərçivəsində fənlərarası tədris planları və modulları hazırlanacaq və tədris proqramlarının praktik dəyərini və məzunların işə düzəldilməsini yaxşılaşdırmaq üçün yeni (virtual) universitet-müəssisə əməkdaşlığı formaları tətbiq ediləcəkdir.
Fəaliyyətlər: Yeni və müasir təhsil proqramları hazırlayaraq ali məktəblərdə bacarıq və səriştəlilik səviyyəsini artırmaq. Ali təhsilin keyfiyyətini yuksəldərək əmək bazarı və cəmiyyət üçün aktuallığını artırmaq.
Hədəf və Məqsədlər: Ali təhsil müəssisələri və sistemlərinin keyfiyyət, aktuallıq, əliçatanlıq bərabərliyi, planlaşdırma, çatdırılma, idarəetmə daxil olmaqla qarşısında duran problemlərin həlli üçün müvafiq Tərəfdaş ölkələrə dəstək vermək.
Müvaif Tərəfdaş Ölkələrdə ali təhsil sahəsinin modernləşdirilməsinə, əlçatanlığına və beynəlmiləlləşməsinə dəstək vermək.

WORK4CE - "Inter-domain competencies for a healthy and safe work environment in the XXI century" - Cross-domain competencies for healthy and safe work in the 21st century http://www.work4ce.com/
Project duration: 2020-2023 (36 months)
The coordinator of the project, which is planned to be implemented in 2020-2023, is the National University of Ukraine "Zaporozhye Polytechnic". Universities from Ukraine, Germany, Belgium, Spain and Azerbaijan will cooperate in the project. The aim of the project is to support the relevant Partner countries to address the challenges facing higher education institutions and systems, including quality, relevance, equity, planning, delivery, management. The WORK4CE project aims to stimulate the useful use of educational resources to prepare young people for future jobs after graduation. The project will develop interdisciplinary curricula and modules and introduce new (virtual) forms of university-enterprise cooperation to improve the practical value of curricula and employment of graduates.
Activities: To increase the level of skills and competencies in universities by developing new and modern educational programs. To increase the relevance of the labor market and society by improving the quality of higher education.
Goals and Objectives: To support relevant Partner countries in addressing the challenges facing higher education institutions and systems, including quality, relevance, equity of access, planning, delivery, management.
To support the modernization, accessibility and internationalization of higher education in the relevant Partner Countries.