İqtisadi və təsərrüfat işləri üzrə prorektor
- 2000-ci ildə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin İnşaat-texnologiya fakültəsini Ağac emalı texnologiyası ixtisası üzrə bakalavr, 2002-ci ildə magistr pilləsini bitirib.
- 2000-ci ildə Universitetin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri seçilib. İşlədiyi müddətdə AHİRK-nin və Universitetin fəxfi fərmanları ilə dəfələrlə təltif olunub.
- 2003-cü ildə aspiranturaya daxil olub, 2008-ci ildə “Abşeron yarmadasında neft buruqlarında işlədilən gil məhlullarının və tullantı sularının ətraf mühitə təsirinin ekoloji qiymətləndirilməsi” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib və texnika elimlər namizədi elmi dərəcəsini alıb.
- 2006-cı ildə Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq hüquq fakültəsinə daxil olub, 2010-cu ildə beynəlxalq hüquq ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
- 2011-ci ildə doktoranturaya daxil olub.
- 2016-cı ildən Xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və menecment kafedrasının dossentidir.
- 40-a yaxın elmi əsəri var, 2 metodiki vəsaitin müəllifidir.
- 1997-ci ildən Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvüdür. 2002-ci ildən YAP Gənclər Birliyi İdarə Heyətinin üzvü seçilib. 2010-cu ildən YAP Yasamal Rayon İdarə Heyətinin üzvüyəm.
- 2010-cu ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub.
- 2012-ci ilin dekabr ayından Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin İqtisadi təsərüfat işləri üzrə prorektoru vəzifəsinə təyin edilib.

Vice Rector for Economic Affairs
Graduated from Azerbaijan University of Architecture and Construction with the Bachelor degree in Wood Processing Technology specialty in 2000.
He completed his Master’s degree in 2002, majoring in Technology of Construction Materials and Products.
In 2003 he was admitted to postgraduate studies.
In 2008, he defended his candidate’s thesis on “Ecological Assessment of the Environmental Impact of Clay Solutions and Waste Water used in Oil Wells in the Absheron Valley” and received the scientific degree of the candidate of Technical Sciences.
In 2006, he entered the Department of International Law of Baku State University, and in 2010 he graduated from that specialty with honors.
In 2011, he entered the Doctoral Program.
In 2000, he was elected the chairman of the Student Trade Union Committee of the University.
Since 2016, he is an Associate Professor of the Department of Economics and Management of Service Areas.
He has been a member of the New Azerbaijan Party (YAP) since 1997. Since 2002, he has been elected a member of the YAP Youth Union Board. Since 2010, he has been elected a member of the YAP Yasamal District Board.
Since December 2012, he has been appointed to the position of the Vice-Rector for Economic and Household Affairs of the Azerbaijan University of Architecture and Construction.
He has about 40 scientific works, he is the author of two methodical materials.
In 2010, according to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, he was awarded the “Taraggi” (“Progress”) Medal.