Elm və İnnovasiya məsələləri üzrə prorektor
1987-ci ildə Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universiteti) mexanika-riyaziyyat fakültəsinə daxil olub və 1992-ci ildə riyaziyyatçı, riyaziyyat müəllimi ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
1993-cü ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun əyani aspiranturasına daxil olub.
1996-cı ildə aspiranturanı bitirib və “Sinqulyar diferensial-operator tənliklərin məxsusi ədədlərin sayının asimptotikası və requlyarlaşmış izinin tədqiqi ” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib.
2013-2014-cü illərdə “Diferensial-operator tənliklərin spektrinin və izlərinin tədqiqi ” mövzusunda doktorluq dissertasiyasını müdafiə edib və riyaziyyat üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsini alıb.
Əmək fəaliyyəti:
1996-2013-cü illərdə AMEA-nın Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda  kiçik elmi işçi, elmi işçi, böyük elmi işçi, aparıcı elmi işçi, baş elmi işçi vəzifələrində çalışıb.
2003-cü ildə dosent elmi adını alıb.
2007-2011-ci illərdə AzMİU Ali riyaziyyat kafedrasında əvəzçiliklə baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2011-ci ildə  Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin Ali riyaziyyat kafedrasına tam ştat dosent vəzifəsinə qəbul edilib.
2013-2022-ci illərdə AzMİU  Elmi şurasının elmi katibi vəzifəsində işləyib.
2015-ci ildə AzMİU-nun Ali riyaziyyat kafedrasının professoru vəzifəsinə seçilib.
2022-ci ildə AzMİU-nun elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektoru vəzifəsinə təyin edilib.
Elmi fəaliyyəti:
60-dan çox elmi məqalənin (onlardan 14-ü  impakt faktorlu jurnallarda nəşr olunmaqla),   metodik işlərin, ingilis dilində 2 dərs vəsaitinin müəllifidir.
SCOPUS bazasında indekslənən "Azerbaijan Journal of Mathematic" jurnalının redaksiya heyətinin üzvüdür.
AAK-ın nəzdində fəaliyyət göstərən riyaziyyat üzrə ekspert şurasının üzvü olub.
Google scholar akademik saytında işlərinə olan istinadların sayı 99, h-indeksi 6, i10-indeksi 3-r.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişaf  Fondunun 4 qrant layihəsinin iştirakçısı və rəhbəri həmçinin AzMİU-da həyata keçirilən “Avisenna”  layihəsinin rəhbəri olub.

Vice-Rector for Science and Innovation Issues
In 1987 - entered the Mechanics-Mathematics Department of the Azerbaijan State University (currently Baku State University) and in 1992 graduated with honors with the major of Mathematician and Mathematics teacher.
In 1993 - full-time postgraduate studies at the Institute of Mathematics and Mechanics of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
In 1996 - graduated from post-graduate studies and defended the candidates thesis on Study of the Asymptotics Eigenvalue Distribution and Trace Formula of a Singular Order Operator-Differential Equations and the Regularized Trace".
Professional Experience:
In 1996-2013 - worked as junior researcher, researcher, senior researcher, leading researcher, senior researcher at the Institute of Mathematics and Mechanics of ANAS.
In 2003 - received the title of Associate Professor.
In 2007-2011 - worked as a substitute head teacher at the Higher Mathematics Department of AUAC.
In 2011 - was assigned as a full-time Associate Professor at the Higher Mathematics Department of Azerbaijan University of Architecture and Construction.
In 2013-2022 - worked as the scientific secretary of the Academic Council of AUAC.
In 2013-2014 - defended her doctoral dissertation on the topic Study of the Spectrum and Traces of Differential-operator Equations and received the scientific degree of the Doctor of Sciences in Mathematics.
In 2015 - was elected to the position of professor of the Higher Mathematics Department of AUAC.
In 2022 - was appointed as Vice-rector for Science and Innovation Issues of AUAC.
Publications:
Author of more than 60 scientific articles (14 of them published in impact factor journals) and methodological works, including 2 textbooks in English.
A member of the Editorial Board of "Azerbaijan Journal of Mathematics" indexed in the SCOPUS database
A member of the Expert Council on Mathematics operating under the SAC (Supreme Attestation Commission).
The number of citations of her publications on the Google Scholar Academic site is 99, h-Index is 6 and i10-Index is 3.
A participant and head of four grant projects of the Science Development Fund under the President of the Republic of Azerbaijan, including the head of the Avicenna project implemented at AUAC.