Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşən təhsil proqramıdır. Erasmus+ mübadilə proqramının məqsədi ali təhsil müəssisələrində çalışan və təhsil alan gənclərə yeni bacarıqlar qazandırılması, onların fərdi inkişaflarının gücləndirilməsi və məşğulluq imkanlarının artırılmasıdır.
Təqaüd paketinə yiyələnən tələbələr və işçi heyət layihədə müəyyən olunan təhsil aldıqları müddətdə yaşam, siğorta, visa, gediş və geri dönüş biletləri ilə təmin olunurlar.
Tələblər:
• Erasmus+ mübadilə proqramının qalibi bir təhsil pilləsində bu proqramda yalnız bir dəfə iştirak edə bilər.
• ERASMUS+ MÜBADILƏ PROQRAMI çərçivəsində Avropa  ölkələrinin tərəfdaş ali təhsil müəssisəsində bir və ya iki semestr təqaüdlü təhsil alamaq istəyən AzMİU tələbələri təklif olunan yerlər üçün aşagıdakı tələblərə cavab verməlidir:
• Tələbələrin orta balı (ÜOMG) – 80-dan yuxarı olmalı
• Dil setifikatı(ingilis dili B2/C1 səviyyəsində)/ Dil sertifikatı olmayan tələbələr üçün AzMİU-nun Əcnəbi dillər kafedrası tərəfindən dil səviyyə imtahanı keçirilir.
• Yalnız AzMİU-nun I, II və III kurs bakalavr və  I kurs magistr tələbələri proqramda iştirak edə bilər.
Tələb olunan sənədlər:
• Transkript
• Pasport və ya şəxsiyyət vəsiqəsi
Mübadilə proqramında iştirak edən universitetlərin siyahısı və universitetlər üzrə yerlər hər tədris ili və ya semestr ərzində artırıla bilər və bu barədə mütəmadi məlumatlar AzMİU-nun rəsmi saytında, eləcə də Xarici əlaqələr şöbəsinin facebook səhifəsində elan olunur.

Key Action 1: Learning Mobility of Individuals
The purpose of the Erasmus + exchange program is to provide young people working and studying in higher education with new skills, strengthen their personal development and increase employment opportunities.
Students and staff who receive the scholarship package are provided with residence, insurance, visa, departure and return tickets during the period of study specified in the project.
Requirements
The winner of the Erasmus + exchange program can participate in this program only once at one level of education.
Under the ERASMUS + EXCHANGE PROGRAM, AzUAC students wishing to study for one or two semesters on a scholarship at a partner university in European countries must meet the following requirements for the places offered:
• Average student score (UOMG) - must be above 80
• Language certificate (English at B2 / C1 level) / For students who do not have a language certificate, the language level exam is conducted by the Department of Foreign Languages of the University.
• Only first, second and third year bachelor's and first year master's students of AzUAC can participate in the program.
Required documents:
1. Transcript
2. Passport or ID card
The list of universities participating in the exchange program and places at universities can be increased during each academic year or semester, and information about this is regularly published on the official website of the University, as well as on the Facebook page of the Department of Foreign Relations.