AzMİU əməkdaşları Erasmus+KA2 GEOCLIC layihəsi üzrə tərəfdaş universitetlərin görüçündə iştirak ediblər
Avropa birliyinin Erasmus+KA2 GEOCLIC – “Sahil ekosistemlərinin iqlim dəyişikliyinə uyğunlaşmasi üçün geoməkan mühəndisliyi üzrə yeni kurslar” layihəsinin Azərbaycan, Türkmənistan və Qazaxıstandan olan tərəfdaşlarının ilkin görüşü keçirilib. Toplantıda tərəfdaşlarla tanışlıq aparılmış, Avropa tərəfdaşları ilə birgə keçiriləcək növbəti görüşə hazırlıq, təqdimatların, layihə ilə bağlı sənədlərin hazırlanması, layihənin icrası ilə bağlı ortaya çıxan və gözlənilən problemlərlə bağlı müzakirələr aparılıb. Layihədə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin Ekologiya mühəndisliyi kafedrasının müdiri Fəqan Əliyev, Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri Fərhad Əliyev və şöbə müdirinin müavini Könül Şirinova iştirak etiblər.
Xatırladaq ki, Avropa Birliyi ilə müvafiq tərəfdaş ölkələr arasında əməkdaşlığa töhfə vermək, yeni texnologiyalardan istifadə edərək sahil ekosistemlərinin ekoloji təhlükəsizliyini təmin etmək üçün bakalavr, magistr və doktorantura səviyyələrində tədris proqramlarının modernləşdirməsini hədəfləyən GEOCLIC layihəsi 2020-ci ildə qazanılıb.  Layihə 2023-cü ilə qədər davam edəcək. Layihənin koordinatoru Əl-Fərabi Qazax Milli Universitetidir.

AzUAC Colleagues Participated in the Meeting of Partner Universities Within the Erasmus+ KA2 GEOCLIC Project
The initial meeting of partners from Azerbaijan, Turkmenistan, and Kazakhstan within the European Union's Erasmus+ KA2 GEOCLIC project titled "New Courses in Geospatial Engineering for Adaptation of Coastal Ecosystems to Climate Change," was held. During the meeting, introductions were made with the partners, preparations for the next joint meeting with European partners were discussed, presentations were made, documents related to theproject were prepared and discussions were held regarding emerging and anticipated problems related to the implementation of the project. The head of the Ecology engineering department at Azerbaijan University of Architecture and Construction Fagan Aliyevt, the head of the Foreign relations departmentFarhad Aliyev and the deputy head of the department Konul Shirinova participated in the project.
It should be noted that the GEOCLIC project, aimed at fostering cooperation between the European Union and partner countries to ensure the ecological safety of coastal ecosystems using new technologies and modernizing educational programs at the bachelor, master and doctoral levels won in 2020. The project will continue until 2023. Al-Farabi Kazakh National University serves as the coordinator of the project.